Jump to content

Taktyczne bitwy

• Please log in to reply
3 replies to this topic

PolskaKielbasa #1 Posted 18 July 2016 - 05:59 PM

Ensign

• Players
  • 1

Waham się z zakupem więc mam pytanie do osób, które już kupiły i śledzą na bieżąco co Wargaming robi z tą grą:

Czy obecny model "taktycznych bitew", które de facto mają chyba więcej wspólnego z RTSem niż z turowymi bitwami z MOO2 zostaną już do końcowej, ostatecznej wersji ? Czy może to tylko takie rozwiązanie tymczasowe i Wargaming zamierza jednak wrócić do turowo rozgrywanych bitew jak w MOO2 ?

W zasadzie od tego uzależniam swój zakup. To co dotychczas widziałem na youtube niestety nie zachęca...

Bartex01 #2 Posted 19 July 2016 - 06:56 PM

Lieutenant

• Players
  • 14

Zacznę od tego, że nie patrzyłem nigdy co pokazują filmiki na YT, mogę jedynie opisać to co jest w danej chwili. Zdecydowanie nie jest to walka turowa, masz do dyspozycji pauzę oraz kilka rodzai prędkości upływu czasu. W czasie pauzy możesz wydać rozkazy. Możesz nakazć wstrzymanie broni aby podlecieć bliżej bądź możesz zdać się na SI, które będzie odwalało za Ciebie robotę i możesz tylko być widzem. Wizualnie nie mam się czego czepiać, wygląda to ładnie, zwłaszcza jak przybliżysz, bo pole walki jest naprawdę spore. Każda broń ma swój zasięg i po najechaniu na jej ikonę podświetla się krąg zasięgu. Broń zachowuje się tak jak powinna, działają też jej modyfikacje (chyba bo nie wszystko przetestowałem). W czasie projektowania statku decydujesz w jakich kierunkach ma operować Twoja broń, ma to znaczenie w czasie bitwy, gdyż musisz odpowiednio ustawiac statek względem wroga. Na polu bitwy są mgławice w których nie działają osłony ale i tak dużo trudniej tam ukryty statek trafić, są też skały, które potrafią zasłonić wroga, chocaż odpowiednio silna salwa może te skały rozwalić. 

Czy warto? Moim zdanie tak, są pewne niedociągnięcia, ale je poprawiają. JA wydałem kasę i póki co nie żałuję. Na chwilę obecną gra już jest przyjemna. Ale jest jeszcze wiele do sprawdzenia.

Bartex01 #3 Posted 19 July 2016 - 06:59 PM

Lieutenant

• Players
  • 14
P.S Jest spora dowolność w uzbrajaniu statku, co czyni bitwy dość interesujące, zwłaszcza jak się dysponuje podobnym poziomem technologicznym i szanse są wyrównane. Przy dobrej taktyce, nawet jak komputer podpowiada, że masz małe szanse możesz tą walkę wygrać.

Ukijeden #4 Posted 17 August 2016 - 08:40 AM

Ensign

• Players
  • 1

Jestem fanem MOO 2 do tej pory mam orygianalna plytkę instalkacyjna. Bardoz długo czekałem i wachałem się czy kupić jednak w końcu kupiłem. Gra jest naprawde dobra poza walkami bardzo brakuje walk w turach mam nadzieje ze to zmienią.

Na tą chwile nie mam az takiej przyjemności grania z powodu braku walk turowych wiec cierpliwie poczekam na oficjalne info czy takie cos zostanie wprowadzone czy po prostu bedzie to gra na steamie jako kolekcja.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users