Jump to content

Master of Orion 4

• Please log in to reply
25 replies to this topic

Rozjemca35 #1 Posted 11 June 2015 - 06:43 PM

Ensign

• Players
  • 8

Czekałem na tę grę 12 lat...

Jestem ciekaw co nam powiedzą na E3, mam nadzieję że większość rozgrywki będzie identyczna z MoO2, a jedyne co poprawią to lepsze AI i grafika, przy czym nie obraziłbym się gdyby nadal była 2d... lub pseudo 3d. Żeby tylko nowy Master miał grywalność dwójki...

Gepard_PH #2 Posted 12 June 2015 - 09:58 AM

Lieutenant

• WG Staff
  • 12

Witaj na forum :)

Nowy Master of Orion nie będzie miał "4" w tytule. Zacytuję Chrisa Keelinga, który jest dyrektorem projektu:

"Jedynymi pytaniami było: kto ją [grę] zrobi, jak ją zrobimy, oraz czy będzie to całkowicie nowa gra – »Master of Orion 4« – czy reboot legendy. Zdecydowaliśmy się zrobić reboot i myślę, że to był mądry wybór."

Więcej informacji na temat gry będziemy sukcesywnie ujawniać, nie tylko podczas E3. Zapraszam do śledzenia naszego profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/masteroforion.official 

Rozjemca35 #3 Posted 12 June 2015 - 04:19 PM

Ensign

• Players
  • 8

Dzięki Gepard.

Dla mnie to bez róźnicy czy reboot czy 4, jak zwał tak zwał.Ważne że MoO! :)

Stuleyman #4 Posted 15 June 2015 - 05:05 PM

Ensign

• Players
  • 1

No cóż, po legendarnej jedynce, prześwietnej dwójce, ktoś wypuścił trzecią część będącą zaawansowanym arkuszem kalkulacyjnym praktycznie ubijając serię.

Znając poczynania WG na innych polach ( monetyzacja maksymalna tytułów przez nich wydawanych ) spodziewam się, że i nowy MOO nie będzie potratkowany inaczej.

Więc prorokuję renimację znanego tytułu z mnóstwem płatnych opcji / dlc / p2w ładnie opakowanego dla niepoznaki na początek.

Ofc z zestawami przedstartowymi za pizdyliard złotych jak w przypadku WoT: Generals...

Gepard_PH #5 Posted 16 June 2015 - 08:09 AM

Lieutenant

• WG Staff
  • 12

Jak słusznie zauważyłeś, gry z serii World of rządzą się nieco innymi zasadami.

Nowy Master of Orion nie będzie free-to-play. Prosta sprawa: kupujesz i grasz.

1Jurko #6 Posted 16 June 2015 - 06:36 PM

Ensign

• Players
  • 2
Akurat MoO3 była świetna. Chyba najlepsza ze wszystkich. Stopień skomplikowania był właśnie jej plusem. Różnorodność broni, statków, wojsk lądowych o cechach zależnych na jakiej planecie je budowałeś. Coś pięknego. Troszkę szkoda że teraz gry muszą równać w dół, żeby mieć więcej mało wymagających klientów. Taki excelowaty twór ma niestety marne szanse wybicia się. Ale i tak czekam z niecierpliwością :)

Kasztelan29 #7 Posted 20 June 2015 - 02:29 PM

Ensign

• Players
  • 1
To będzie gra pod patronem Wargaming ?!? Jeśli będzie w połowie tak dobra jak MoO2 to wiem że pół życia nad nią spędzę :)

Gepard_PH #8 Posted 22 June 2015 - 02:55 PM

Lieutenant

• WG Staff
  • 12

View PostKasztelan29, on 20 June 2015 - 04:29 PM, said:

To będzie gra pod patronem Wargaming ?!? Jeśli będzie w połowie tak dobra jak MoO2 to wiem że pół życia nad nią spędzę :)

Gra powstaje w NGD Studios, a Wargaming będzie jej wydawcą. Wszyscy ciężko pracują na to, aby gra spełniła oczekiwania graczy i była jeszcze lepsza niż poprzednie części :)

ImLazy #9 Posted 24 June 2015 - 08:36 PM

Ensign

• Players
  • 1

No w końcu :)

Będzie dobry argument aby odpocząć od czołgów :)

Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać. Zapewne: "będzie jak będzie" ;)

naryt #10 Posted 25 June 2015 - 09:32 AM

Ensign

• Players
  • 1
No nic poczekamy, a wiemy kiedy będzie przybliżony termin wydania gry ??

NoMoreFreeNicknames #11 Posted 29 June 2015 - 12:26 PM

Ensign

• Players
  • 1

Do dziś na DOSBOXie gram w MOO oraz MOOII. Część III to pomyłka.

Właściwie to nie mogę się doczekać IV.

Planujecie jakieś alpha/beta testy?

Rękoma i nogami się zgłaszam :)

Vraad #12 Posted 30 June 2015 - 01:16 PM

Ensign

• Players
  • 1

Ja też do dziś gram w MOO2 i to bynajmniej nie sam. Jedna z nielicznych gier turowych w które da się grać sensownie na multi w kilka osób (równoczesne tury).

Liczę że to samo będzie możliwe w nowej(starej) odsłonie.

Edited by Vraad, 30 June 2015 - 01:17 PM.

Vanhal #13 Posted 01 July 2015 - 12:48 PM

Ensign

• Players
  • 8

Ciągle gram w jedynkę. Dwójka była bardzo dobra, ale to właśnie jedynka najskuteczniej przenosiła mnie w otchłanie kosmosu. Nadal to robi.

Klimat już nie będzie taki sam, ale w końcu minęły już 22 lata... I tak ucieszyłem się niesamowicie, zwłaszcza, że kosmiczne strategie 4x przeżywają obecnie fałszywy renesans, niby wychodzi ich od groma, ale nie licząc może z dwóch to wszystkie były porażką.

Mam za to prośbę. Weźcie proszę pod uwagę odświeżenie muzyki z MoO 1 i 2. Ma niesamowity klimat i usłyszenie nowej wersji (tylko bez dyskotekowych remiksów, proszę :)  ) w nowej grze wyzwoli niesłychaną falę korzystnej nostalgii u weteranów a i nowym graczom pomoże się wczuć.

Gepard_PH #14 Posted 01 July 2015 - 03:06 PM

Lieutenant

• WG Staff
  • 12

View Postnaryt, on 25 June 2015 - 11:32 AM, said:

No nic poczekamy, a wiemy kiedy będzie przybliżony termin wydania gry ??

Gra zostanie wydana, gdy będzie gotowa :) Na razie nie mogę nic więcej powiedzieć.

View PostVanhal, on 01 July 2015 - 02:48 PM, said:

Ciągle gram w jedynkę. Dwójka była bardzo dobra, ale to właśnie jedynka najskuteczniej przenosiła mnie w otchłanie kosmosu. Nadal to robi.

Klimat już nie będzie taki sam, ale w końcu minęły już 22 lata... I tak ucieszyłem się niesamowicie, zwłaszcza, że kosmiczne strategie 4x przeżywają obecnie fałszywy renesans, niby wychodzi ich od groma, ale nie licząc może z dwóch to wszystkie były porażką.

Mam za to prośbę. Weźcie proszę pod uwagę odświeżenie muzyki z MoO 1 i 2. Ma niesamowity klimat i usłyszenie nowej wersji (tylko bez dyskotekowych remiksów, proszę :)  ) w nowej grze wyzwoli niesłychaną falę korzystnej nostalgii u weteranów a i nowym graczom pomoże się wczuć.

Jeśli chodzi o fabułę, to gra najbardziej zbliżona będzie do oryginalnego Master of Orion, natomiast rozgrywka oparta będzie na najciekawszych elementach mechaniki z każdej z części.

Vanhal #15 Posted 02 July 2015 - 08:55 AM

Ensign

• Players
  • 8

View PostGepard_PH, on 01 July 2015 - 03:06 PM, said:

Jeśli chodzi o fabułę, to gra najbardziej zbliżona będzie do oryginalnego Master of Orion, natomiast rozgrywka oparta będzie na najciekawszych elementach mechaniki z każdej z części.

I dobrze, chociaż fabuła to tam akurat większej roli nie odgrywała. Tyle że czasy już nie te, i nawet taka nuda jak Galactic Civilizations jakąś tam kampanię ma. Antaranie i Orionidzi będą?

profes79 #16 Posted 02 July 2015 - 04:04 PM

Ensign

• Players
  • 3
Niektóre rozwiązania "3" bardzo mi sie podobały w porównaniu z 2. Szczególnie dotyczyło to terraformingu planet - planeta o parametrach idealnych dla rasy wodnej nie musiała oznaczac tego samego dla rasy powietrznej i odwrotnie. Światy Silicoidów zapewne dla nich byłyby rajem a dla innych ras zapewne wymagałyby intensywnego terraformingu, żeby chociaż umożliwić śladową kolonizację.

1Jurko #17 Posted 03 July 2015 - 09:07 AM

Ensign

• Players
  • 2
Do tego w III świetnie było rozwiązane tworzenie flot. Wymuszało to różnicowanie okrętów i dawało dużo możliwości.

meryphillia #18 Posted 05 August 2015 - 04:02 AM

Ensign

• Players
  • 1

Kupic kupię, jak każdą 4X na rynku.

Jednakże skoro to tylko reebot serii i jak wynika z pierwszych informacji niewiele odstający poza standardy gatunku, to raczej nie pogram zbyt wiele.

Za wiele lat minęło od MoO II i zbyt wiele godnych nastepców wydano w tym czasie by zadowalało mnie kuszenie sentymentami.

Aktualnie Distant Worlds: Universe oraz Aurora 4X nie mają zwyczajnie konkurencji na polu kosmicznych 4X i watpie by reboot legendy gatunku cokolwiek w tym zestawieniu zmienił.

Exitus2012 #19 Posted 05 August 2015 - 12:24 PM

Ensign

• Players
  • 3

Witam,

Również jestem fanem MoO :p, zastanawiam się nad tym co czytałem i przyznam iż nie wiem jak będzie wyglądała sama rozgrywka w końcy MoO to SP a nie MMO ;). Mogę tylko domyślać się po filmiku iż będzie MoO szło w kierunku EVE Online czy ST. Chętnie bym przysiadł nad AT i BT :D.

duch99 #20 Posted 13 August 2015 - 12:05 PM

Ensign

• Players
  • 1

Czy ta gra będzie obsługiwać więcej niż jeden rdzeń?

Sorry nie mogłem się powstrzymać ;)

Edited by duch99, 13 August 2015 - 12:06 PM.

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users