Jump to content

No i gdzie te poradniki?

• Please log in to reply
2 replies to this topic

CoJaMoge #1 Posted 10 March 2016 - 10:16 PM

Ensign

• Players
  • 6

Wydawałoby się że ta gra powinna mieć całe masy fanów, a tu na oficjalnym forum jakieś dzikie pustkowie. Ktoś może nagrał na YT jakieś serie z tej gry? Dla nowego gracza przydałoby się kilka wskazówek?

- "Space surveillance system" Co to jest? Co daje? Gdzie to należy stawiać?

- Co ma wpływ na punkty bezpieczeństwa kolonii? Czy trzeba stawiać wojskowy posterunek na każdym warp poincie?

Znalazłoby się więcej pytań. Im więcej gry tym więcej pytań...

EDIT:

Dochodzą słuchy od testerów że są różne problemy. Np. Zmiażdżyło się jakąś cywilizacje, nie mają żadnej floty, kolonie są oblegane, przywódca ma status strachu, a i tak nie wysyła kapitulacji, na negocjacje rozejmu chce wielkich kontrybucji a przecież to on przegrywa i jeśli nie skapituluje to pozostanie jedynie zniszczyć w 100% aby zakończyć konflikt... No chyba że trzeba gdzieś coś specjalnie zrobić jednakże mechanika nie wygląda zdrowo obecnie.
Kolejna rzecz to upgrade posterunków wojskowych z podstawowych do lepszych, możliwość została zbadana a mimo to fabryka nie ukazuje takiej możliwości. Nie chce od razu zrobić tej lepszej wersji, a po wybudowaniu podstawowej nie widać nigdzie opcji ulepszenia...
Wiele patchów jeszcze musi uświadczyć ten Wczesny Dostęp.

- No i pytanko z ciekawości. Wiem że można terraformować niemal każdą planetę, przerabiać gazowe giganty i gruz, osłaniać planety radioaktywne i normalizować grawitacje. Jadnak co się robi aby "naprawić" planety toksyczne i wulkaniczne?

Edited by CoJaMoge, 12 March 2016 - 06:03 PM.

Sarajew_ #2 Posted 13 March 2016 - 10:30 PM

Ensign

• Players
  • 4

Tu znalazłem opis planet http://masteroforion...-characteristcs

Raczej toksyczne są do niczego, teraz ja się zastanawiam na pewną sprawą, czy można usunąć kolonie z planety? :)

ShadorVD #3 Posted 14 March 2016 - 05:42 PM

Lieutenant

• Players
  • 47

No, nie ukrywam, że zagrywam się już od jakiegoś czasu w Master of Orion - wciągnęło mnie jak bagienne planety ;)

Gdyby ktoś był zainteresowany to zapraszam do seansu - może coś ciekawego dla siebie znajdziecie w tym nagraniu:

Swoją drogą zauważyłem, że mało jest rozgrywek na YouTubie z tego tytułu.

Gdybyście mieli jakieś pytania to zapraszam, z chęcią odpowiem!

A odpowiadając na pytania:

Block Quote

"Space surveillance system" Co to jest? Co daje? Gdzie to należy stawiać?

- budujesz to w systemie gdzie Cie nie ma i będziesz miał podgląd w to co się tam dzieje np. czy nie pojawi się baza piracka

Block Quote

Co ma wpływ na punkty bezpieczeństwa kolonii? Czy trzeba stawiać wojskowy posterunek na każdym warp poincie?

Posterunki wojskowe są super dlatego, że blokują wjazd do danej galaktyki. To standardowo ma około 700 obrony - to jest bardzo dużo na starcie. A jeżeli chodzi o bezpieczeństwo kolonii, to np. posterunek marines zwiększa ilość marines co turę do jakiegoś maksymalnego rozmiaru. Gdy ktoś będzie chciał zbombardować Twoją planetę to będzie musiał zbombardować wszystkich marines, jeśli będzie chciał przejąć kontrolę za pomocą marines to Twoi będą z nimi walczyć.

Edited by ShadorVD, 14 March 2016 - 05:45 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users