Jump to content


Zmiana systemu reputacji


  • Please log in to reply
No replies to this topic

TheMatadero #1 Posted 15 January 2016 - 02:57 PM

    Polish Community Coordinator

  • WG Staff
  • 0
  • Member since:
    01-19-2015

Odkrywcy!
 
W dniu 18.01.2016 zamierzamy usunąć obecny system reputacji zastąpić go nowym, skupiającym się na wyrażaniu uznania dla pomocnych lub przemyślanych postów na forum.
Nowy system umożliwia Wam polubienie posta w sposób podobny jak w przypadku wielu innych miejsc w internecie takich jak Facebook, czy Twitter. Podobnie jak tam, nie będzie można po prostu pokazać swojego niezadowolenia w inny sposób, niż przez napisanie własnego posta. Mimo, że brzmi to jak kolejny system który ogranicza się budowania wyłącznie pozytywnej reputacji, dla elementy decydują o jego odmienności:


Kiedy polubisz czyjś post, inni czytelnicy forum będą mogli zobaczyć, że go polubiłeś. Będzie można zobaczyć wszystkich, którzy polubili dany wpis.
Ilość polubień otrzymanych przez danego gracza nie będzie dłużej wyświetlana, czy pokazywana w profilu gracza (dotyczy to również obecnie istniejącej reputacji).


Oprócz tego, aby tym dobitniej wskazać wpisy na forum cieszące się popularnością zmienimy wymagania, co do ilości polubień potrzebnej, by post zyskały status „Popularny”. Jak dotąd potrzebne było 50 kliknięć na plus, ale w ramach nowego systemu wystarczy 25 polubień. Będziemy śledzić działanie nowego systemu po jego wprowadzeniu i jeśli zajdzie taka potrzeba wprowadzimy dalsze poprawki.


Niezależnie od tego, czy jako czytelnik forum zwracałeś uwagę na reputację, czy też całkowicie ją ignorowałeś faktem jest, że dotychczas istniejący system był niekiedy nadużywany, co prowadziło do nieciekawych skutków, w tym uznawania forum za mało przyjazne miejsce przez graczy, którzy z pewnością skorzystaliby z jego zasobów i możliwości. Oprócz tego, prowadziło to do sytuacji, gdy gracze bardziej skupiali się na punktach reputacji, niż faktycznej wartości merytorycznej konkretnych wpisów.


Wasze opinie są dla nas bardzo ważne i nawet pomimo ogromnego wzrostu liczebności graczy na takich stronach jak Facebook, forum wciąż pozostaje dla nas bardzo ważnym źródłem Waszych opinii. Z tego względu chcielibyśmy, by fora były tak przyjazne użytkownikom jak to możliwe, a zwrócenie większej uwagi na zawartość postów jest niewątpliwie ważnym krokiem naprzód.

 

Dziękujemy za uwagę!


1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users