Jump to content

Jak ja to widzę

• Please log in to reply
4 replies to this topic

Rage_Rafal_PL #1 Posted 05 January 2016 - 07:50 PM

Ensign

• Players
  • 2

Kochani ja to widzę tak.

Zrobić z tego można grę czasu rzeczywistego bardzo prosto.

Wystarczy serwer podzielić na 10.000 galaktyk. Każdy gracz losowo jest rozmieszczany w jednym układzie słonecznym jeden gracz, zaczynając od centrum kosomosu (ci pierwsi). Po opanowaniu 2 układów słonecznego można założyć sojusz. Gracz jedynie będzie mógł wybrać przy losowaniu ćwiartkę sfery jaką jest kosmos - jedną z 8.

To jaka będzie szybkość serwera będzie zależało od jego wyboru typu. Normalny, wolniejszy, 2x szybszy, 3x szybszy, 4x szybszy oraz 5x szybszy - w zależności od czasu jaki posiada dany gracz na rozwałkę.

Wiem, że nie zbyt to się zaczyna różnić od konkurencji - ale... poruszanie się pomiędzy galaktykami będzie na tej samej zasadzie jak w starym MoO tylko szlakami pomiędzy planetami co pozwoli zbudować jakiś opór na strategicznych systemach lub tam go zgromadzić. Oprócz tego dojdą rasy typu AI czyli wszystkie nieopanowane układy i systemy będą w jakiejś tam szybkości rozwijały się przez AI 3x wolniej niż normalny gracz ale również będą stanowić spore zagrożenie jeżeli pozostawi się je samym sobie, dzięki czemu będzie można zawrzeć o ile się da z 10-cioma AI  sojusz, handlowac negocjowac, szpiegowac i co tam dusza zapragnie. Sojusz graczy  składać się będzie maks z 50 graczy. Nowe AI co jakiś czas będzie sie pojawiać na skraju kosmosu tworząc własna potęgę gdzie będzie szukać się artefaktów potrzebnych do zwycięstwa serwera. Startowe AI na obrzeżach galaktyki będzie posiadać na starcie opanowana całą galaktykę i nie będzie się z niej wypuszczać w celu kolonizacji aby  AI nie opanowały całego kosmosu. Przez cały ten czas AI będzie się zbroić etc. To tak w skrócie :)

Trzeba połączyć starego MoO z Nowym systemem MoO takie jest moje zdanie. Serwer będzie trwał w nieskończoność aż jedna nacja czyli jeden klan nie będzie mieć u siebie 4/8 artefaktów. Jak ktoś ma czas może sobie pykać w teorii będą musieli opanować połowę kosmosu wraz z pomagierami z innych klanów lub nie.

Pewnie zrobia inaczej aby skrócić czas lub single player ale to tylko moja propozycja

Edited by Rage_Rafal_PL, 05 January 2016 - 07:51 PM.

Vanhal #2 Posted 06 January 2016 - 04:12 PM

Ensign

• Players
  • 8

Jest wiele klonów Ogame. Niepotrzebny jeszcze jeden.

Wargaming, weźcie proszę wklejcie na forum i stronkę wielkie żarówiaste, oczojebne napisy, że to nie będzie kosmiczny WoT.

Rage_Rafal_PL #3 Posted 07 January 2016 - 08:42 AM

Ensign

• Players
  • 2

Klonów może i było wiele ale z tego co pamiętam to w MoO. Planetę można było zniszczyć, zdobyć, bombardować, ustawiać zaporę ziemską, orbitalną, systemową dodatkowo można było iść w sektor broni, która nie mogła zniszczyć obrony wyprodukowanej przeciwko tej konkretnej formie uzbrojenia. Dodatkowo statki po części wyposażone uniwersalnie nie mogły sprostać uzbrojeniu strikte wyposażonemu w jeden typ broni.

Dodatkowo sojusze z AI jak w MoO oraz tryb poruszania się jak w MoO z ta odmianą, że nie turowy a czasu rzeczywistego poprawią wszystko, Szpiegowanie, kolaboracja etc. Mogliby dodać tworzenie ruchu oporu i przejęcie planety przez rewolucję, którą można byłoby kierować.

Jeżeli udałoby się bardziej rozbudować drzewko badawcze to ta gra byłaby na lata.

Vanhal #4 Posted 14 January 2016 - 08:55 AM

Ensign

• Players
  • 8

Chyba trochę się nie zrozumieliśmy. Miałem na myśli stanowcze "nie" dla robienia z MoO gry multi, nie mówiąc już o MMO.

Falathi #5 Posted 25 January 2016 - 03:57 PM

Lieutenant

• WG Staff
  • 33

View PostVanhal, on 14 January 2016 - 08:55 AM, said:

Chyba trochę się nie zrozumieliśmy. Miałem na myśli stanowcze "nie" dla robienia z MoO gry multi, nie mówiąc już o MMO.

To NIE będzie gra multi. To znaczy, NIE będzie to gra MMO, nie będzie to gra F2P, nie będzie to gra przeglądarkowa. Jeśli mogę się tak wyrazić, czeka nas dość normalna gra strategiczna w starym stylu. 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users