Jump to content

Co to jest Master of Orion i jak mógł by wygladać ?

• Please log in to reply
3 replies to this topic

JudasHonor #1 Posted 31 August 2015 - 05:52 PM

Ensign

• Players
  • 6

Master of Orion jest rozbudowaną, turowa grą strategiczna, rozgrywaną w kosmosie. Sterujemy ekonomią, dyplomacją, ekspansją, walką, nauką by uzyskać dominacje w galaktyce. Część druga, uważana za najlepszą z serii wyglądała tak:

Master of Orion 3 okazał się nie wypałem z tego co się orientuję zwłaszcza przez głupi AI komputerowego gracza. Ale wg mnie ta gra i tak zasługuje na uwagę:

To są gry z serii, które już wyszły. Ja natomiast widział bym tą grę w wydaniu WG opartą o Space Empires IV lub V:

Z tą różnicą, że walka odbywała by się na innym silniku, choćby takim znanym z Sins of Solar Empire:

MRAFpl #2 Posted 18 September 2015 - 12:51 PM

Ensign

• Players
  • 1
O tak, Sins of a Solar Empire, zwłaszcza z modem Armada III, który sprawia, że gramy w świecie uniwersum Star Trek'a!

JudasHonor #3 Posted 09 October 2015 - 06:46 PM

Ensign

• Players
  • 6

Znalazłem przypadkowo coś ciekawego dla fanów serii "Master of Orion", grę "Horizon". Po krótce, jest to gra 4X (ma się rozumieć), turowa, stworzona przez niezależne studio. Widać, że autorzy czerpali garściami pomysły z Master of Orion. Po kilkudziesięciu minutach gry stwierdzam, że jest to bardzo dobry produkt. Ja bym widział nowego Master of Orion właśnie w takim klimacie.

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=20795

http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=9278

Edited by JudasHonor, 09 October 2015 - 06:58 PM.

mmaslank #4 Posted 31 January 2016 - 06:05 PM

Ensign

• Players
  • 1

Może z racji wieku nikt już nie pamięta. Kiedys dawno dawno temu istniała taka firma jak MICROPROCE wydawca kultowych gier min MASTER Of ORION. W tych czasach wychodzila 1wsza cywilizacja :) Wiele zarwanych nocy.....

masz układy słoneczne które kolonizujesz, rowijasz technologie, ekonomie fabryki itd.  budujesz statki uzbrajasz je i jazda na innych. Jak wszystkich wybijesz to jesteś gość :)

chyba ze masz układy i w glosowaniu wybrany przez większość zostaniesz imperatorem.

Na początku wybierales sobie rase która grasz miała ona określone zdolności np. PSILONS miali szybszy rozwój technologiczny.

Ech oby się udało odtworzyć ten klimat. 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users