Jump to content

DLC grudzień 2016 - Wasze opinie

• Please log in to reply
6 replies to this topic

voulezvous #1 Posted 02 December 2016 - 02:27 PM

Community Coordinator

• WG Staff
  • 19

Odkrywcy!

Chcemy poznać Wasze opinie o zawartości dzisiaj wprowadzonego DLC.

Szukamy Waszych opinii szczególnie o tych elementach gry:

• Rekrutacja dowódców i zarządców planet
  • Mniejsze cywilizacje
  • Zmiany w szpiegostwie
  • Ulepszenia w sztucznej inteligencji
  • Ulepszenia w bitwach
  • Rasa kontrolowana przez komputer - Antaranie
  • Rasy DLC: Elerianie, Gnolanie, Trilarianie

Zachęcamy Was też do zgłaszania wszelkich zauważonych przez Was błędów!

Jednym z już znanych błędów jest zawieszanie się klienta gry dla części z graczy.

Jeśli ten problem dotknął też Was, zachęcamy do zgłoszenia problemu do naszego Działu Obsługi Klienta. To bardzo nam pomoże w stworzeniu poprawki.

Piotrek_x_1 #2 Posted 06 December 2016 - 07:57 PM

Ensign

• Players
  • 4

Witam:

Pisałem o tym wczesniej ale nic nie zostało poprawione, nie wiem ile razy trzeba pisać o tym.

Poważne błedy które nie zostały dalej poprawione:
1. np. przy galaktyce gromada i 7 rasach np. po 250 turze (przy dużej liczbie tur) :

a) długo czeka się na następną ture:
         - po 200 turze czas tury 1 minute
         - po 300 2 minut
         - po 400 turze > 2.5 minut
         czas turu powinien wynosić max. 10-15 sekund
       przy tak długim czekani nie chce się grać w tą gre

b) czasem podczas zapisu nie znika okno zapisu i komputer zawiesza się, pozostaje tylko reset bo komputer nie dziła
      c) czasem podczas wczytywania zapisu gry (gra było już uruchomiona) komputer zawiesza się , pozostaje tylko reset bo komputer nie dziła

2. Esc nie zawsze działa kiedy chce ominąć filmiki , nowa gra

3. przy dużej liczbie statków po wybraniu opcji walki ręcznej:
   - nie wczytuje się bitwa tylko zawiesza komp. (pasek postępu nie przesuwa się)
   - lub po uruchomieniu statki są w środku i nakładają się
   - lub po uruchomieniu klatkuje obraz, nie da się grać

Uwagi do ostatniej aktualizacji:
1. dodać doświadczenie zdobyte w czasie walki czyli gwiazdki dla statków
2. brak punktów piechoty broniącej i piechoty atakującej planetę przed walką
3. brak możliwości przejęcia wrogiego statku, po przejeciu statku i złomowaniu odkrycie jego technologi
4. dlaczego podczas walki stacja bojowa i baterie są na srodku ekranu a flota statków na skraju ekranu
   - stajca i baterie powinny być na skraju ekranu
   - baterie rakiet itp. powinny być na planecie czyli brak w czasie walki widocznej planety, osłona planetarna broni baterie
5. dodać w opcjach szybkości skrolla myszki
   w  "zarządzaniu imperium" i " zestawieniu planet" skroll myszki działa bardzo powoli
6. dodać w opcjach możliwość właczenia / wylacznia informacji po turze (w opcja wyszczegolnić które informacje bedą pokazywane)
7. dodać opcje zmiany nazwy statków już wybudowanych
8. dodać opcje ustalenia uzbrojenia (osłony, rakiety, torpedy itd.) stacji kosmicznych i posterunków wojskowych

9. dodać i poprawić "zarządzanie imperium"

a) teraz musze wchodzić do każdej z osobna z planet i przenosić ludzi pomiędzy  naukowiec, rolnik, robotnik jest to bardzo długotrwałe przy dużej ilości planet,

zrobić tak abym widział wszystkich ludzi i mógł je przenosić w "zarządzanie imperium"  pomiędzy naukowiec , rolnik , robotnik

b) przy dużej licznie ludzi na planecie przy przenoszeniu ludzi pomiędzy naukowiec, rolnik, robotnik komputer zwalnia tak bardzo że nie można przenieść ludzi

10. walki są bardzo kiepskie, dorobić opcje tak jak to było w MoO2 : tury, osłony, wygląd strzelającej broni i rakiet itd. TO JEST NAJWAZNIEJSZE

voulezvous #3 Posted 08 December 2016 - 04:17 PM

Community Coordinator

• WG Staff
  • 19

View PostPiotrek_x_1, on 06 December 2016 - 07:57 PM, said:

Witam:

Pisałem o tym wczesniej ale nic nie zostało poprawione, nie wiem ile razy trzeba pisać o tym.

Poważne błedy które nie zostały dalej poprawione:
1. np. przy galaktyce gromada i 7 rasach np. po 250 turze (przy dużej liczbie tur) :

a) długo czeka się na następną ture:
         - po 200 turze czas tury 1 minute
         - po 300 2 minut
         - po 400 turze > 2.5 minut
         czas turu powinien wynosić max. 10-15 sekund
       przy tak długim czekani nie chce się grać w tą gre

b) czasem podczas zapisu nie znika okno zapisu i komputer zawiesza się, pozostaje tylko reset bo komputer nie dziła
      c) czasem podczas wczytywania zapisu gry (gra było już uruchomiona) komputer zawiesza się , pozostaje tylko reset bo komputer nie dziła

2. Esc nie zawsze działa kiedy chce ominąć filmiki , nowa gra

3. przy dużej liczbie statków po wybraniu opcji walki ręcznej:
   - nie wczytuje się bitwa tylko zawiesza komp. (pasek postępu nie przesuwa się)
   - lub po uruchomieniu statki są w środku i nakładają się
   - lub po uruchomieniu klatkuje obraz, nie da się grać

Uwagi do ostatniej aktualizacji:
1. dodać doświadczenie zdobyte w czasie walki czyli gwiazdki dla statków
2. brak punktów piechoty broniącej i piechoty atakującej planetę przed walką
3. brak możliwości przejęcia wrogiego statku, po przejeciu statku i złomowaniu odkrycie jego technologi
4. dlaczego podczas walki stacja bojowa i baterie są na srodku ekranu a flota statków na skraju ekranu
   - stajca i baterie powinny być na skraju ekranu
   - baterie rakiet itp. powinny być na planecie czyli brak w czasie walki widocznej planety, osłona planetarna broni baterie
5. dodać w opcjach szybkości skrolla myszki
   w  "zarządzaniu imperium" i " zestawieniu planet" skroll myszki działa bardzo powoli
6. dodać w opcjach możliwość właczenia / wylacznia informacji po turze (w opcja wyszczegolnić które informacje bedą pokazywane)
7. dodać opcje zmiany nazwy statków już wybudowanych
8. dodać opcje ustalenia uzbrojenia (osłony, rakiety, torpedy itd.) stacji kosmicznych i posterunków wojskowych

9. dodać i poprawić "zarządzanie imperium"

a) teraz musze wchodzić do każdej z osobna z planet i przenosić ludzi pomiędzy  naukowiec, rolnik, robotnik jest to bardzo długotrwałe przy dużej ilości planet,

zrobić tak abym widział wszystkich ludzi i mógł je przenosić w "zarządzanie imperium"  pomiędzy naukowiec , rolnik , robotnik

b) przy dużej licznie ludzi na planecie przy przenoszeniu ludzi pomiędzy naukowiec, rolnik, robotnik komputer zwalnia tak bardzo że nie można przenieść ludzi

10. walki są bardzo kiepskie, dorobić opcje tak jak to było w MoO2 : tury, osłony, wygląd strzelającej broni i rakiet itd. TO JEST NAJWAZNIEJSZE

Dzięki bardzo za tak szczegółową odpowiedź!

Przekazałem ją naszym deweloperom!

Piotrek_x_1 #4 Posted 30 December 2016 - 01:47 PM

Ensign

• Players
  • 4

Witam:

- poprawi które ostatnio wyszły nie usunęły błędów o których pisałem

- kiedy zostaną poprawione rzeczy o których pisałem, proszę podać datę

- lub umieszczę na youtubie jak skopana jest ta gra

SIN1337 #5 Posted 08 January 2017 - 03:12 PM

Ensign

• Players
  • 1

W tą gre już można grać czy jeszcze nie wyszła ? :)

jestem nowy i nie w temacie oriona.

Falathi #6 Posted 21 January 2017 - 03:59 PM

Lieutenant

• WG Staff
  • 33

View PostSIN1337, on 08 January 2017 - 03:12 PM, said:

W tą gre już można grać czy jeszcze nie wyszła ? :)

jestem nowy i nie w temacie oriona.

Wyszła wyszła, zapraszamy na Steam :) 

Piotrek_x_1 #7 Posted 22 March 2017 - 07:56 AM

Ensign

• Players
  • 4

Witam:

17 marca pojawiła się nowa poprawka:

a) nie rozumie gdzie tego mam szukać

"Today we’ve released a new version of the game manual, which can be found in the local files of Master of Orion (Game properties / Local files / Browse local files / Manuals)"

b) podobno wyjdzie nowa poprawka, mam nadzieje że moje uwagi i błędy które zgłaszałem zostaną wprowadzone-poprawione

Tak jak pisałem wcześniej czas tury max. 10-15 sekund, bitwy turowe i wygląd tak jak było w MoO2.

kolejne błędy:

- dlaczego osłony się regenerują skoro nie ma się na statku wyposażenia które to regeneruje

- przed walką lub w czasie walki kilku statkom zaznaczyłem jeden cel a i tak strzelają w różne cele

- ilość torped i rakiet jest nieskonczona to jest złe bo statek przecież nie może wziąć nieskończonej ilości

- brakuje technologii z MoO2 - star gate, damper shield , itd.

- dlaczego nie można ukraść technologii zdobytej po przejęciu Oriona przez inną rasę

- wyliczenia siły ataku, pancerza , tarcz itd. jest nie czytelna, zbyt skomplikowane - proszę spojrzeć jak w MoO2 jest to czytelne

Przypuszczam że nic z moich uwag nie zostanie poprawione:

- Odnoszę wrażenie że ludzie którzy zrobili tą gre nie znali zasad walki i nigdy nie grali w MoO2 wiec nie dziwmy się dlaczego ta gra jest tak kiepska.

- NIE SŁUCHAŁO SIĘ MOICH UWAG PRZEZ ROK WIEC NIE DZIWMY SIĘ ŻE SPRZEDAŻ JEST BARDZO KIEPSKA, JEDZIECIE PO KOSZTACH i macie kiepskie recenzje i ta cena

- WYSTARCZYŁO ODSWIEZYĆ MoO2 i gra by była hitem a nie klapą 

Edited by Piotrek_x_1, 22 March 2017 - 02:35 PM.

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users