Jump to content


Master of Orion - Edycja Standardowa


  • Please log in to reply
No replies to this topic

voulezvous #1 Posted 12 August 2016 - 11:03 AM

    Community Coordinator

  • WG Staff
  • 19
  • Member since:
    03-15-2012

Witajcie Odkrywcy,

 

 

Ostatnie sześć miesięcy Master of Orion był w fazie wczesnego dostępu na platformie Steam i było to dla nas niezwykle wartościowe doświadczenie. W tym ważnym dla gry okresie otrzymaliśmy ogromną ilość Waszych opinii. Pasja graczy, jaką jest Master of Orion jest powodem, dla którego postanowiliśmy rozwijać grę razem z fazą wczesnego dostępu. To była długa, pełna wyzwań droga, ale naszą misją od samego startu było wprowadzenie Waszego głosu podczas podejmowania decyzji na temat rozwoju gry.
 

Stan rozwoju gry z poziomu Fazy Wczesnego dostępu 6 jest momentem, w którym kończymy ten etap i przechodzimy do oferowania MoO w dwóch wersjach: Standardowej i Kolekcjonerskiej. Od 25 sierpnia 2016 Master of Orion zostanie oficjalnie wydany. Standardowa edycja będzie dostępna za $29.99 USD (ceny regionalne mogą się różnić).

 

Wersja Standardowa Master of Orion posiada wszystkie elementy składające się na grę:

●    10 ras
●    Personalizowane rasy
●    Walka taktyczna
●    Projektowanie jednostek
●    Szpiegostwo
●    Tryb multiplayer
●    Dyplomacja
●    Wszystkie możliwe drogi osiągnięcia zwycięstwa

 

Jedynym elementem gry, który nie jest dostępny w Wydaniu Standardowym jest rasa Terran oraz modele jednostek Floty Retro. Jeśli podoba Ci się Edycja Standardowa i chciałbyś zmienić ją na Edycję Kolekcjonerską później, możliwość ta będzię przez nas oferowana i kupno pełnej wersji Edycji Kolekcjonerskiej nie będzie konieczne.

 

Chcemy też Was zapewnić, że zakończenie wczesnego dostępu i oficjalne wydanie gry nie oznacza, że zaprzestaniemy rozwijać grę. Nadal mamy dużo do zrobienia i lista planowanych zmian ma na celu dostarczenie Wam rozrywki na najwyższym poziomie.

 

25 sierpnia opublikujemy aktualizację wprowadzającą kolejne zmiany, dostrajającą balans i eliminującą problemy dostrzeżone w fazie 6 Wczesnego Dostępu.

Dodatkowo zaplanowaliśmy kilka aktualizacji po oficjalnej premierze MoO. Będą on darmowe. Daty tych aktualizacji nie są jeszcze ustalone, ale pierwszej z nich możecie się spodziewać wkrótce po 25 sierpnia. Więcej informacji przekażemy Wam w ciągu najbliższych kilku dni.

 

Jednakże już teraz chcielibyśmy przedstawić Wam trzy większe funkcje wchodzące w skład oficjalnej wersji gry.

 

Personalizowane Rasy w trybie Multiplayer

 

Nie będziemy w stanie wprowadzić tej opcji wraz z wydaniem gry, lecz będzie ona dostępna w jednej z następnych, darmowych aktualizacji. Ta funkcja jest tak samo dla nas ważna jak dla Was, graczy. Z tego powodu nie chcemy poganiać tego projektu. Zaimplementowanie tego elementu nie jest tak proste. Pewne elementy rozgrywki w trybie multiplayer nigdy nie zdarzą się w grze przeciwko komputerowi.

 

Mniejsze cywilizacje

 

Ten element gry w tej chwili podlega przeprojektowaniu i stąd nie jesteśmy w stanie dołączyć go do gry na czas premiery. Z oczywistych względów nie mamy zamiaru wprowadzać do gry elementu, który nie jest wystarczająco dobrze przetestowany. Taka praktyka była akceptowalna w fazie Wczesnego Dostępu, lecz nie teraz.

 

Wsparcie dla modderów

 

Modyfikacje tworzone przez graczy są obecnie bardzo popularne i zdajemy sobie sprawę z ich potencjału na wzbogacenie i przedłużenie życia gry 4X. Modyfikacje mogą doprowadzić do sytuacji gdzie gracz, który miał spędzić z grą zaledwie 40 godzin, teraz spędzi 1000 lub więcej. Wsparcie dla modderów jest koniecznością.

 

W jednej z pierwszych aktualizacji po publikacji MoO, włączymy możliwość i wsparcie do modyfikowania plików YAML. Te pliki zawierają większość informacji o rozgrywce w Master of Orion. Poniżej zamieszczamy kilka przykładów elementów, które będą mogły podlec modyfikacjom:

 

●    Rasy
●    Statki / Jednostki
●    Planety
●    Technologie
●    Budynki

 

W przyszłości planujemy rozbudować ten aspekt gry by umożliwić Wam kreowanie modów w celu dodania nowych elementów lub zmiany już istniejących. Nie chcemy na razie wchodzić w szczegóły, ponieważ musimy uprzednio się upewnić, że struktura gry pozwala na wprowadzenie wszystkich typów możliwych modyfikacji. Możecie jednak oczekiwać więcej szczegółów, gdy będziemy bliżej publikacji tego elementu gry.

 

Te trzy funkcje gry są jedynie wskaźnikami tego, co planujemy wprowadzić w aktualizacjach po publikacji gry. W tej chwili mamy listę 180 rzeczy, które mamy zamiar wziąć pod lupę i wprowadzić w nadchodzących aktualizacjach. Ponadto dodajemy kolejne projekty, które wybieramy na podstawie Waszych opinii.

 

Część z nich jest bardzo prosta. Dopracowanie interfejsu, mniejsze ulepszenia w funkcjonalności gry i nowe opcje ustawień. Inne są znacznie większe, na przykład przeprojektowanie funkcji w grze lub zmiana funkcji, która nie była brana pod uwagę w fazie Wczesnego Dostępu.

 

Ogłoszenia na platformie Steam mają limit znaków i stąd nie możemy wchodzić zbyt głęboko w szczegóły, lecz tak jak już wyżej wspomnieliśmy, możecie oczekiwać więcej informacji w nadchodzących aktualizacjach w przyszłym tygodniu.

 

Na zakończenie dziękujemy Wam za okazane wsparcie i szczerość oraz Waszą pasję z całego okresu Wczesnego Dostępu. Swoją szczerością pomogliście nam utrzymać właściwy kurs i wiemy, że wynikała ona z Waszej troski o Master of Orion.

 

Prosimy o dalsze dzielenie się z nami Waszymi opiniami. Oficjalna publikacja nadchodzi wielkimi krokami, lecz podróż ta dopiero się zaczyna.

 

 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users